Céljuk a turisztikai és gazdasági fellendülés
Céljuk a turisztikai és gazdasági fellendülés

 

 Kilenctagú tépei küldöttség érkezett Magyarbikalra az elmúlt vasárnap, miután Bartha Attila, a település küldöttje, és Csüdöm Ferenc bánffyhunyadi MPP-s tanácsos nemrég a Tépe melletti Derecskén járt testvértelepülési szerződés aláírása alkalmából. Akkor már felmerült a Magyarbikal és Tépe közötti testvérgyülekezeti kapcsolat lehetősége, és az elmúlt hétvégi találkozón már körvonalazódtak az előkészítési időszak teendői is.

 

A Balogh András polgármester és Oláh Attila református lelkész vezette tépei csoportot a helyi Bartha Attila és Szabó Mihály református lelkész fogadta, és a környéken tett kirándulással egybekötött megbeszélésen sikerült leszögezni a hivatalos testvértelepülési kapcsolat létesítésének szándékát. Ennek érdekében a magyarbikaliak különböző támogatásokért pályáznak a jövőben, hogy előrevigyék a hivatalos eljárás ügyét. A kalotaszegi falu vezetőinek nem titkolt szándéka a turisztikai és gazdasági fellendülés, amire kiváló példa a magyarországi község, hiszen az 1200 lelket számláló Tépén nincs munkanélküliség a vezetés azon törekvésének köszönhetően, hogy sikeresen élnek az európai uniós pályázati lehetőségekkel.